POLAT (Nöbet) ŞEKERİ NEDİR?

0
1586
POLAT (Nöbet) ŞEKERİ NEDİR?
POLAT (Nöbet) ŞEKERİ NEDİR?

Günümüzün en büyük zehri olan endüstriyel şeker… Peki şekeri hayatımızdan çıkaramıyorsak ne yapmalıyız?

İşte o zaman doğal şeker anlamına gelen ve geleneksel tıbbın vazgeçilmezlerinden biri olan Polat şekeri devreye giriyor…

Endüstriyel şekeri yememe sebebimiz; içinde fazla miktarda katkı maddesi olması. Bu oran dünyada yüzde 2 iken Türkiye de yüzde 40 a ulaşmış durumda. Yani biz aslında endüstriyel şeker yerken zehir alıyoruz vücudumuza. Özellikle amonyak yakıcı bir madde bağımlılık yapıyor ve kanserin bir numaralı sebebi…

Fareler üzerine yapılan deneyde iki grubun birine şeker diğerine uyuşturucu veriliyor. Şeker verilenlerin uyuşturucu alan farelere göre daha fazla bağımlılık geliştirdiği gözlemleniyor. Özellikle çocuklarda hiperaktivite, dikkat eksikliği, asilik gibi durumların tetikleyicisi şekerdir. Özellikle otistik ve gelişim geriliği olan çocukların kesinlikle endüstriyel şekerden uzak durması gerekir.

Çocuğunuz terbiyeli olsun istiyor, durduğu yerde duran söylediğiniz sözü duyan akıllı bir birey olsun istiyorsanız şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Çünkü şeker bir ÖZ problemdir ve doğurgandır. İştah probleminin temelinde şeker vardır. Bu nedenle şekeri hayatından çıkaramayan hiç kimse ne kadar diyet yaparsa yapsın tam anlamıyla zayıflayamaz.

Örneğin sigarayı bırakmak isteyenlere önce şekeri bırakması önerilir ve şekeri bırakırken çoğu zaman sigarayı bırakmaktan daha fazla zorlanırlar. Peki ne yapmalıyız? Bu işin bir alternatif yok mu? Polat veya nöbet şekeri; Katkısız, aktarda satılan, öksürüğe soğuk algınlığına ve ağız içi yaralarına iyi gelen, çünkü tabi kuvveti yükselten bir gıdadır.

Nasıl Yapılır;

Şeker pancarı kaynatılıp şeker yapılırken kazanların içine bir ip uzatılıyor ve sekerin özü bu iplerde toplanıp kristalize oluyor. Geri kalan postaya da katkı maddesi eklenerek işlenip endüstriyel şeker haline getiriliyor.

Polat şekeri ile tatlı veya reçel yaptığınızda vücudunuzda hiçbir şekilde yangı hissi oluşmaz, veya su içme isteği duymazsınız. Polat şekeri kullanmaya başladığınızda ise endüstriyel şekeri vücudunuza alınca vücut direk tepki gösterir kulakta yanma veya vücudunuzda rahatsızlık hissetmeye başlarsınız endüstriyel şekerle yapılan yiyeceği sindirmekle zorlanırsınız.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Balıkesir Mantısı Yapıyoruz

Artık vücudunuz sahte ile gerçeği ayırt etme marifeti edinmiştir. Uygur tıbbında tedavi amaçlı yapılan tertiplere polat şekeri eklenir. Çünkü saf bal bulmak çok zor, polat şekeri suni baldan daha zararsız. Arılara şeker veya glikoz verildiği için ürettikleri bal polat şekerinden daha zararsız. Polat şekeri yapılan terkiplerde şoför yani taşıyıcı görevi görür ve bitkilerin enerjisini yükselterek ulaşması gereken organa daha kolay ulaştırır. Bir nedenle rahatça tüketebilir çocuklarımıza da abartmadan verebiliriz.

Polat şekerini bizler çayımıza, reçel ve tatlılarımıza kullanırız ve ikram ettiğimiz misafirlerimiz bu durumdan çok memnun olup “Bu ne kadar hafif ve lezzetli olmuş” diyerek yorumda bulunur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz