Windows 10 En Etkili Hızlandırma Yöntemleri

0
909

Paylaşacağımız  ipuçlarını kullanarak bilgisayar sisteminizi daha hızlı çalışır bir hale getirebilirsiniz.  Bilgisayarlarının yavaş çalışması, ilk bilgisayarın icadından bu yana şikayet kaynağı olsa gerek. Bu sorun bazen süre yazılıma ayak uyduramayan donanımdan kaynaklansa da, çoğunlukta donanıma gereksiz yük binmesinden kaynaklanıyor. Bu yazımızda bu yükü hafifletip sisteminizi iyi mi hızlandırabileceğinizi anlatıyoruz.

Otomatik başlayan programları denetleyin

Sisteminize kurduğunuz bazı programlar, Windows’un açılışında menfaatlerini otomatikman çalıştırırlar. Kurulu program sayısı çok olan sistemlerde bu konum, hem bilgisayarın tam anlamıyla açılmasını uzatır, bununla birlikte genel performansa ziyan verir. O zaman yapılması gereken tek şey, açılışta bize gerekli olan hangi programların açılacağına karar vermek.

Bunun için program yöneticisine başvurmamız gerekiyor. Ctrl +Shift+ Esc kombinasyonu ile vazife yöneticisini çalıştırın ve Başlangıç sekmesini açın.

Karşınıza uygulama sıralaması çıkacaktır. Listede bulunmakta olan bilgisayarınıza yüklediğiniz uygulamaların başlangıçta çalışıp çalışmayacağını durum sütunu altında görülebilir. Eğer uygulamanın karşısında Etkin yazıyorsa, o uygulama siz bilgisayarınızı açtığınız zaman başlangıçta otomatikman çalıştırılıyor demektir. Eğer bilgisayarınız açarken listede başlangıçta çalışmasını istemediğiniz uygulamalar varsa,uygulamanın ismine sağ tıklayın ve devre dışı bırak butonuna tıklayın. Artık seçtiğiniz uygulama, sadece tek siz çalıştırdığınız vakit açılacaktır.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Android 7.0 Nougat Hangi Telefonlarda Kullanılacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz