Meyvelerin faydaları

0
1050

Meyvelerin günlük beslenmede kaçırılmayacak bir unsur olduğu her zaman bilinmektedir. Çeşitli tiplerde, renklerde ve olgunlaşma döneminde ve meyvesiz olarak ayrılır, vücudumuz kesinlikle hastalıklara ve hastalık risklerine daha yatkındır. Dünya Sağlık Örgütü, aslında, idealin meyve ve sebzeler yemek arasında günde en az 5 porsiyon olacağını belirtmektedir. Bununla birlikte, toplam besinlerini elde etmek için, mevsimde her zaman bulmak daha iyi olacaktır. Meyve vücuda, başka hiçbir yiyeceğin veremeyeceği değerli içerikler sunarak, enerji ve refah dolu bir gün geçirmesini sağlar.

Bu yeni makalede, meyvelerin vücudumuza sağladığı ana faydaları bir arada görelim.

Meyvenin faydaları : vitaminler

Vücudumuz, kendisini mükemmel bir şekilde ve her zaman aktif durumda tutmak için, hücre ve dokuların kimyasal reaksiyonlarını hızlandırabilen, hızlandıran ve çok fazla enerji üreten vitaminlerin büyük bir kaynağı olmalıdır. Başka hiçbir element, meyvelerin vücuda verebileceği vitaminlerin katkısını içermez. Ancak, doğru olanı nasıl seçeceğimizi bilmeliyiz, çünkü uygun mevsimle eşleşmesi gerekecek, aksi takdirde kalite olmayabilir. Vitaminler ayrıca vücudun, onu tehdit eden toksinleri ve atıkları ortadan kaldırmasına, bağışıklık sistemini arttırmasına ve böylece gün içinde daha sağlıklı yaşamaya yardımcı olur.

Meyvenin faydaları: mineral tuzları

Vücut iyi bir şekilde mineral tuzları olmadan yaşayamaz, aslında her zaman zengin olmalıdır çünkü onların yokluğu ciddi sorunlara yol açabilir. Kalsiyum ve magnezyum, örneğin, en yaygın mineral tuzlarıdır ve yaşamsal sistemlerin refahına büyük katkıda bulunurlar, bu da vücuda daha fazla enerji ve güç sağlar. Çoğunlukla sebzelerde, ayrıca mevsim meyvelerinde büyük miktarlarda bulunurlar.

Potasyumun muzlardan ve demirden, böğürtlen, kuru meyve ve avokadodan bütünleşmesi önemlidir. İhtiyacınız olan herşeyi doğru meyveden almak istediğinizde konsantre olursanız, takviyeleri ve çeşitli ilaçlara elveda diyebilirsiniz, çünkü vücut kendini güçlü ve yenilenmiş hisseder.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Aspir Bitkisi ve Tarımı

Meyvenin faydaları: antioksidanlar

Antioksidanlar vücut için gereklidir, çünkü hücrelerin yaşlanmasına neden olan serbest radikalleri önlemeye çalışırlar. Meyvelerin içindeki antioksidanlar renklerden ayrılır, örneğin kırmızı renkte olanlar büyük bir likopen, yeşil klorofil ve sarı meyveler beta-karoten açısından zengin olurlar. Antioksidanların etkisi vücut için çok önemlidir ve tümörlerin ve dış patojenik atakların önlenmesinde önemli bir öneme sahiptir. Bu elementler, hücrelerin cildin yaşlanmasını yavaşlatmak için sağlıklı ve genç kalmasına yardımcı olabilir. Antioksidanlar özellikle portakal ve greyfurt gibi C vitamini içeren meyvelerde özellikle bulunur. Ayrıca kabızlık problemlerini ortadan kaldırabilir ve bu nedenle bağırsakta sindirimi destekler. Meyveler, aynı zamanda sağlıklı ve daha gerçekçi bir yaşam sürdürebilmeleri için yağ almamaya ve aynı kalmaya yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz