Bu bitkiler şeker hastalığını tedavi ediyor

0
1296
Şeker hastalığına iyi gelen karışım
Şeker hastalığına iyi gelen karışım

Şeker hastalığı hakkında yeterince paylaşımlar etsem de bu bitkilerin ortak kullanımı, şöyle desek beni şaşırttı. Artık birçok kişi hiçbir araçtan kullanmadan bu bitki karışımından kullanarak normal hayatlarını yaşıyorlar.

Çayın içindekiler:

Ud agacı öğütülmüş – 300 gram
Siyah kimyon meyvesi öğütülmüş – 300 gram
Bağa yaprağı öğütülmüş – 300 gram

Demek ki, bu bitkiler kuru olmalı, iyi öğütülüp birbirine karıştırmalı ve cam balonda tutulmalıdır. Böyle  kullanımını  iyi olur diye, demek ki, karışımdan her defasında yaklaşık 100 gram tüpten alıp küçük bir ağzı bağlanabilen bir kaba aktarırsını ki, her ağzı açıldığında bitkilerin eterik bileşikleri uçmasın.

Bu 3 bitkinin birbirine karışımı,  hem kan şekerinin seviyesini düşürür, hem midenin insülin üretilen Langerhans adacıkların etkileyerek doğal insülin üretimini artırır, hem de kılcal kan dolaşımının bozulmasının önüne geçer.

Genel olarak bu bitkiler ayrı ayrı bile çok yararlı bitkilerdir, örneğin Siyah kimyon meyvesi bağışıklık sistemi için mükemmel bir bitkidir, ud ağacı çok güçlü inflamatuar aleyhine ve pankreas bezi iltihabında değerli bir bitkidir. İçeriğinde zengin insülin vardır. Bağayarpağı ise kanda yükselmiş şekeri düşürmek için mükemmel bir araçtır.

Kullanımı:

Bitkiler öğütüldükten sonra birbirine karıştırılmalıdır, karışımdan günde 3 kez yemekten yarım saat önce 1 tatlı kaşığı 1 bardak kaynar suya karıştırıp içilmeli. Tedavi süresi 3 aydır. Hamilelik sırasında bu bitki karışımından kullanmayınız.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Şeker Hastalığının İlk Belirtileri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz