Badem inanılmaz bir gıda profili çiziyor ve besleyici kıymeti en yüksek olan kuruyemişler içinde içeriyor. Uzmanlar bu besini mutluluk deposu olarak gösteriyor.

Badem
Badem

Günde bir avuç badem yiyecek; E vitamini, protein, demir, fosfor, lif ve magnezyum şeklinde temel gıdaları içerirken size besleyici bir enerji veriyor.

Kan şekerinizi dengeler

Kan şekeriniz düştüğünde sinir krizi geçiriyorsanız ve elleriniz titriyorsa, ağzınıza birkaç tane badem atmayı deneyebilirsiniz.

Kalp sağlığınızı düzenler

E vitamini ve antioksidan yönünden varlıklı olan badem, kalp krizi riskini de azaltan bir gıda. Bilhassa yüksek kolesterolü olanlar için ideal.

Kemikleriniz güçlenir

Öteki kabuklu yiyeceklere oranla bademin daha yüksek kalsiyum içerdiğini biliyor muydunuz? Yalnız bu kadar da değil; bademin içeriğindeki çok önemli orandaki magnezyum ve fosfor kalsiyumla bir araya geldiklerinde kemik erimesine karşı savaşım eder.

Sindirim sisteminizi temizler

Badem lif yönünden son aşama yüksek bir gıda olması sebebiyle sindirim sisteminiz üstünde temizleyici bir tesiri vardır.

Vücut yağınızı düşürür

Karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmak istiyorsanız, badem sizin gizli saklı silahınız. Sabahları bir avuç badem atıştırmak lif, protein ve iyi yağ dengenizi sağlamakla kalmaz sizin enerjik kalmanıza yardım eder.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Soğuk Algınlığı için Yapmanız Gereken Doğal Çözümler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz