Android 7.0 Nougat Hangi Telefonlarda Kullanılacak?

0
994
Android 7.0
Android 7.0

Android işletim sisteminin yenisi hazır. Nougat ismi verilen bu işletim sistemi kısa bir süre içinde yayınlanması beklenmektedir. Ayrıca bu yeni çıkan sürüm nougat tüm telefonlarda uygulanmaması için bir karar alındı yani arkadaşlar sadece bazı telefonlara uygulanacak.

O telefonlar belli olduğunda siz değerli okuyucularımıza haber vereceğiz.Dünya devi olan google firması ile Open Handset Aliance firmasının beraber iş birliği yapıp kurduğu android işletim sistemi artık yepyeni oldu. Yakın zamanda yayınlanması beklenen android işletim sisteminin yeni sürümü olan nougat bir çok özelliği ile öyle her telefonda olmayacak. Yapılan açıklamalara göre nougat sürümü çok şık ve çok tarz bir sürüm olacağı konusunda. Android işletim sisteminin yenisi olan bu nougat ismi verilen sürümünü ilk olarak HTC,Huawei ve LG markalarına sahip telefonlarda olacak.

Kısa bir süre içerisinde adından çok söz ettirecek olan bu nougat sürümü son sürüm olan ve bir çok kişinin kullandığı Marshmallow 6.0′ dan kat kat daha üstün olacak. Bir çok Marshmallow işletim sistemini kullanan kullanıcılar bu sürümde çok eksik ve hata olduğunu söylerken dünya devi Google bu işe el atarak tam performans gösteren nougat sürümünü çıkardı. IOS işletim sistemi kadar güvenli olması bekleniyor. Ayrıca güvenlikten yana çok hızlı ve akıcı bir sürüm olacak. İlk başlarda her telefonda olmayacak HTC One M9 ve HTC One A9 gibi yeni çıkan telefonlarda olacak. HTC One M8 kullananlar malesef bu android sürümünden mahrum kalacak. Ayrıca Nexus 9 telefonuna sahip olan kullanıcılarda bu sürümü kullanamayacak,sadece önizleme programına dahil olabilecekler. Asıl merak edilen konusu ise telefon piyasasının en iyisi Samsung bu android sürümünü kullanıp kullanmayacağı.

Android 7.0’da Gelmesi Beklenen 10 Yenilik!

Çoklu Pencere Özelliği (Multi-Window)

Tema Renk Seçimi

Tema Desteği

Bol Seçenekli Güç Menüsü

Navigasyon İşaretleri Düzenleme

Bildirim Işığı Ayarları

Telefon ve Rehber Arayüzü

Değişikliği Dokunarak Uyandırma

Ses Tuşları Fonksiyonları Kilit Ekranı

Okunması gereken diğer yazılarımız  Centos 7 Kurulumu ve Ayarları Nasıl Yapılır ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz