Alternatif Tıp (Şişe Çekmek)

0
1979
Alternatif tıp şişe çekmek
Alternatif tıp şişe çekmek

Alternatif Tıp (Şişe Çekmek)

Şişe ile vücudu toksinlerden arındırmak için uygulanan bu yöntem  geleneksel Türk ve Çin alternatif  tıbbında kullanılmaktadır. Bu  tedavi yönteminin  tarihçesi çok uzun yıllara dayanmaktadır. Tarih ve alternatif tıp araştırmacılarının  araştırmacılarına göre,  tedavi amaçlı uygulanan şişe çekme ile tedavi 14. yüzyılda kullanılmaya başlandığını keşfedilmiştir.

Şişe çekme ile tedavi yöntemi her ne kadar çok eski bir tedavi şekli olmuş olsa da günümüzde yaygın olmamakla beraber şişe tedavisinin olumlu yönlerini görmek ve bu tedaviden faydalanmak için uzman kişilere şişe çekme tedavisi yaptıran kişilerde mevcuttur. Bu tedavide kullanılan bardaklar bambu veya cam  bardak olarak kullanılmaktadır. Bu tedavisinin amacı vücudumuzdaki kan ve enerji akımını  etkileyen uygulama sırasında  ateşin yardımıyla yapılan vakum gücü ile birlikte vücuttan insan sağlığına olumsuz etkisi olan toksinleri  dışarı atmaktır. Toksin vücudumuzun içinde üretildiği gibi  dışarıdanda alınan vücudumuza zarar veren bir nevi zehir olarak tanımlanabilir. Vücudumuzun hayatta kalabilmesi için metebolizmanın çalışması gereklidir. Ve bu çalışma ile vücüdumuz yararlı şeyleri aldıktan sonra geri kalan yararı olmayan artık  maddeleri  vücudumuzda toksin olarak bırakıyor. Bu işlemde amaç bardakların içine hafif bir şekilde ateş ile sıcaklık verilip deri üzerine konması ile uygulama yerinin kabararak toksinlerin işlem yapılan bölgede toplayıp o bölgeden çıkmasını sağlayarak kişiyi rahatlatmaktır. Acısız ve ağrısız bir yöntemdir. Uygulama yapılan bölgeye birden fazla bardak yerleştirilir ve bu bardakları hızlı biçimde kaldırılarak farklı bir bölge yerleştirilir. Uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinden bardakların rahat kullanımı için vücut hafif bir biçimde yağlanır bu uygulama her yaştan kişiye uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur

Alternatif tedavi yöntemi olan şişe çekme uygulaması akciğer enfeksiyonlarına, soğuk algınlığına, kas ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelmektedir Ayrıca bu uygulama işlem yapılacak bölgeye akapunktur iğnesi ile beraber uygulandığında daha net sonuç alınmaktadır. Uygulama sonrasında işlem yapılan bölgenin sıcak tutulması önerilmektedir. Şişe çekme  tedavi yöntemi güvenilir  bir işlemdir Sadece bu noktada dikkat edilmesi gereken şey şişe çekme uygulamasını bilen uzman kişilere yaptırılması tavsiye edilmektedir.Kesinlikle kendi başınıza uygulamayınız. Şişe çekme vücudumuzda kan dolaşımına iyi geldiği için yılda birkaç sefer yaptırılması uygundur.

Okunması gereken diğer yazılarımız  Sütlü lapa reçetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz